HP
EliteBook 840 14 inch G10 Notebook PC
R 11,000.00
Touchscreen
Excellent
Warranty until Early 2029
| Processor | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-1365U |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen | 14", 1920x1200" |
| Graphics | Intel(R) UHD Graphics |
| OS | Windows 11 Pro |
| Battery | Good |
| Type | Laptop |
| Manufacturer Warranty | Early 2029 |
| Touchscreen | Yes |
| Ethernet | No |
| HDMI | Yes |
| USB-C | Yes |
| Webcam | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| USB Ports | 2 |
Devices are reserved for 60 minutes when added to your cart.
Customer Reviews
Leave a Review
No reviews yet. Be the first to review this device!