Dell
16 Plus DB16250
R 19,500.00
7 in stock
New
Warranty until Early 2029
| Processor | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 258V |
| RAM | 32 GB LPDDR5 |
| Storage | 1TB SSD |
| Screen | 16" 2560x1600" |
| Graphics | Intel(R) Arc(TM) 140V GPU |
| OS | Windows 11 Pro |
| Type | Laptop |
| Manufacturer Warranty | Early 2029 |
| Touchscreen | No |
| HDMI | Yes |
| USB-C | Yes |
| Webcam | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| USB Ports | 1 |
Devices are reserved for 60 minutes when added to your cart.
Customer Reviews
Leave a Review
No reviews yet. Be the first to review this device!