Dell
Pro 16 Plus PB16255
R 15,500.00
Gaming GPU
New
Warranty until Mid 2028
| Processor | AMD Ryzen 5 PRO 230 w/ Radeon 760M Graphics |
| RAM | 32 GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen | 16", 1920x1200" |
| Graphics | AMD Radeon 760M Graphics (0.5 GB) |
| OS | Windows 11 Pro |
| Battery | Excellent |
| Type | Laptop |
| Manufacturer Warranty | Mid 2028 |
| Touchscreen | No |
| Ethernet | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB-C | Yes |
| Webcam | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| USB Ports | 2 |
Devices are reserved for 60 minutes when added to your cart.
Customer Reviews
Leave a Review
No reviews yet. Be the first to review this device!