Dell
G15 5530
R 14,500.00
Gaming GPU
Excellent
| Processor | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13650HX |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen | 15.6", 1920x1080" |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB Laptop GPU (6 GB) + Intel(R) UHD Graphics |
| OS | Windows 11 Pro |
| Battery | Excellent |
| Type | Laptop |
| Touchscreen | No |
| Ethernet | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB-C | Yes |
| Webcam | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| USB Ports | 3 |
Devices are reserved for 60 minutes when added to your cart.
Customer Reviews
Leave a Review
No reviews yet. Be the first to review this device!