Lenovo
ThinkPad T14 Gen 5
R 11,000.00
Excellent
Warranty until Late 2028
| Processor | AMD Ryzen 5 PRO 8540U w/ Radeon 740M Graphics |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen | 14", 1920x1200" |
| Graphics | AMD Graphics 740M Graphics |
| OS | Windows 11 Pro |
| Battery | Excellent |
| Type | Laptop |
| Manufacturer Warranty | Late 2028 |
| Touchscreen | No |
| Ethernet | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB-C | Yes |
| Webcam | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | No |
| USB Ports | 2 |
Devices are reserved for 60 minutes when added to your cart.
Customer Reviews
Leave a Review
No reviews yet. Be the first to review this device!